ماندگاری کرونا ویروس بر روی سطوح مختلف چقدر

است؟

می تواند از چندین ساعت تا چندین روز بر روی سطوحی مانند روی میز و دستگیره در زنده بماند. مدت زمان آن به جنس سطح مورد نظر بستگی دارد.

در ادامه به مدت زمان ماندگاری کرونا ویروس جدید در سطوح مختلف که افراد ممکن است در روز چندین بار آنها را لمس کنند اشاره شده است. توجه داشته باشید که پژوهشگران همچنان در حال

مطالعه بر روی کرونا ویروس جدید هستند. برای مثال اثر گرما، سرما و نور خورشید بر مدت زمان زنده ماندن ویروس بر روی سطوح همچنان نا مشخص است.

ف

مثال: دستگیره در، جواهر، ظروف نقره

5 روز

چوب

مثال: مبلمان

4 روز

پلاستیک

مثال: بسته بندی مانند ظروف شیر و بطری های مواد شوینده، صندلی اتوبوس و مترو، کوله پشتی، دکمه های آسانسور

2 تا 3 روز

شیشه

مثال: شیشه آب، آینه، پنجره

تا 5 روز

فولاد ضد زنگ

مثال: یخچال، قابلمه و ماهیتابه، سینک ظرفشویی

2 تا 3 روز

پلاستیک

مثال: بسته بندی مانند ظروف شیر و بطری های مواد شوینده، صندلی اتوبوس و مترو، کوله پشتی، دکمه های آسانسور

2 تا 3 روز

ادامه مطلب

کاغذ

مدت زمان متغیر است. برخی انواع کرونا ویروس تنها چند دقیقه بر روی کاغذ زنده می مانند و برخی تا 5 روز ممکن است زنده بمانند.

مواد غذایی

به نظر می رسد کرونا ویروس از طریق مواد غذایی منتقل نمی شود. با این حال بهتر است قبل از مصرف میوه و سبزیجات آنها را به خوبی بشویید. با استفاده از یک برس و یا دستان خود برای از بین بردن میکروب هایی که ممکن است بر روی سطح آنها باشنذ استفاده کنید. بعد از رفتن به سوپرمارکت دستان خود را بشویید. اگر سیستم ایمنی بدن تان ضعیف است شاید بهتر باشد از محصولات فریز شده و یا کنسرو استفاده کنید.

آب

کرونا ویروس تاکنون در آب آشامیدنی یافت نشده است. اگر به سیستم آب رسانی شهری وارد شود توسط روش های تصفیه موجود و ضد عفونی کننده ها که هر می را نابود می کنند، از بین می رود.

رونا ویروس بر روی برخی سطوح دیگر مانند پارچه و رو میزی نیز زنده می ماند.

چکار باید کرد ؟

برای کاهش احتمال ابتلا به کرونا ویروس، همه سطوح و اشیاء منزل و یا دفتر را هر روز ضد عفونی کنید. این سطوح شامل موارد زیر هستند:

  • روی میزها
  • دستگیره در
  • وسایل حمام
  • تلفن
  • کیبورد
  • کنترل
  • توالت

از اسپری های ضد عفونی کننده و تمیز کننده های خانگی استفاده کنید. اگر سطوح کثیف بودند ابتدا آنها را با آب و صابون تمیز کنید و سپس ضد عفونی کنید.

سطوح را تمیز نگه دارید، حتی اگر همه افراد خانه سالم باشند. افراد مبتلا به بیماری ممکن است علائمی نداشته باشند اما همچنان به انتقال ویروس بر روی سطوح منجر شوند.

بعد از مراجعه به سوپرمارکت و یا داروخانه و یا خارج شدن از منزل، دستها را به مدت 20 ثانیه با آب گرم و صابون بشویید.

منبع:

https://www.webmd.com/lung/how-long-covid-19-lives-on-surfaces

چگونه با کودکانمان درمورد ویروس کرونا صحبت کنیم!؟

چگونه با کرونا مقابله کنیم؟

به وبلاگ خود خوش امدید

روی ,سطوح ,ویروس ,روز ,کرونا ,مثال ,بر روی ,کرونا ویروس ,و یا ,ضد عفونی ,مدت زمان ,شوینده، صندلی اتوبوس ,مواد شوینده، صندلی ,ماندگاری کرونا ویروس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
samirayanehic diatelll eghtesadonline nitrogameplus pishtazpumpir mahtabvectoris fotbalovavelkolepost nilurayanehd margtarhir shamimpayize